M.E // İş Hayatına Giriş 1

» Posted

Merhaba,

Kimim Ben?
Blog’un isminden tahmin ediyorsunuzdur ki ben Murat Erturgut. Kendimi tam olarak hangi sıfatla tanımlayacağımı bilmiyorum fakat bir girişimci olduğumu söyleyebilirim. Uzun süredir sevdiğim konularla ilgili yazılar yazmayı istiyordum fakat “neyi seviyorum”, “neyle ilgili yazmalıyım” diye düşünüyordum. Daha sonra M.E // şeklinde başlayan iş hayatıyla ilgili yazılar yazmaya başladım. Bu da bu yazı dizimin ilk yazısı.

Neyle İlgili Neden Yazıyorum?
Yazılar hakkında hiç bir iddaam yok, insanlara faydalı olmak, iş hayatına atılmak isteyenlere deneyim, bilgi birikimi faydalı içerik sunmak adına ve yardımcı olabileceğim kişiler varsa yardımcı olmak adına bu yazıları yazmaya başlıyorum. İş hayatıyla ilgili aklınıza takılan sorular varsa bana çekinmeden sorabilirsiniz.

Size ufak tefek ipuçları vereceğim, gerçekten faydalanmak isteyenlere de büyük ipuçları!

Nerden Biliyorum Bunları Neye Göre Faydalı Olacağım?
18 yaşında ilk iş yerimi açtım, bir sanat merkezi fakat bunun öncesinde ufak tefek tasarım hizmetleri vererek lisedeyken de harçlığımı çıkartacak çalışmalar yapıyordum, tabi ekstra farklı şeyler de yaptım bu sürede ama asıl serüven 18 yaşında ilk iş yerimi açmamla başladı.

Şu an yöneticisi sanat merkezleri en çok zamanımı alan işlerin başında geliyor, aynı zamanda organizasyon hizmeti veren bir organizasyon şirket, bir tasarım ajansım var, Barboo isimli ilginç eşyalar üreten bir girişimim ve bunun yanında adım attığım, başladığım ve başlamak üzere olduğum daha bir çok girişim var, saymak yerine sizi sitelere davet edeyim, hatta bu şirketlerin facebook sayfalarını beğenip takip ederseniz siz de benim için çok faydalı bir şey yapmış olursunuz (: Erturgut Sanat, Erturgut Organizasyon ve Erturgut Design ilk göz ağrılarımdır bu arada!

http://erturgutsanatmerkezi.com   ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://erturgutorganizasyon.com  ( Müzik Organizasyonu )
http://erturgutdesign.com  ( Görsel Tasarım Ajansı )
http://renaissanceworkz.com ( Ürün Tasarım Ajansı )
http://barbooburada.com  ( İlginç Ürünler )
http://arkantosceviri.com  ( Çeviri Hizmeti )
http://artnmoreizmir.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://taskagitsanat.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://rapsodisanat.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://sozkonususanat.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://luvisanat.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://diayvaysanat.com  ( Sanat Merkezi / İstanbul )
http://365sanat.com  ( Sanat Merkezi / İzmir )
http://koftesanataydin.wordpress.com   ( Sanat Merkezi / Aydın )
http://custom35.com ( Kişiye Özel Motor Tasarımı )
http://multisocialevents.com  ( Şirketlere Motivasyon Organizasyonları )
http://mannkafa.com  ( Sinir Eden Hediyeler )
http://ronesansguzellik.com  ( Güzellik Merkezi )
http://potafleurcicek.com  ( Çiçek ve Kişiye Özel Ürünler )
http://galeriband.com  ( Balon Futbolu )
http://videoemlakizmir.com  ( Emlak )
http://hukila.com  ( Diyet Gıda )
http://ohaadedirtenlezzetler.com ( Eğlenceli Kafe )
http://sadecegitar.net  ( Gitar Ürünleri )
http://evdersizmir.com  ( Özel Ders )

Yukarıdaki siteleri gördükten sonra “vay be bu kadar şeyi nasıl yapıyor” diyebilirsiniz. Her şey olmaya çalışan hiç bir şey olamaz! Ben de bunun farkındayım, ama ben bu işlerde her şey olmuyorum, her işi profesyonel kişilere bırakıyorum, ben en iyi bildiğim kısmı yapıyorum, reklam yapıyorum, işin tanıtımını, nasıl yayılacağını, piyasa araştırmasını vb şeyleri yapıyorum. Yani işi gerçekleştiren kişiler profesyonel kişiler bense en iyi bildiğim şeyi reklam kısmını yapıyorum.

Tutkuyla yaptığınız bir şeyde kesinlikle başarılı olursunuz, elbette para kazanmak için çalışıyoruz, fakat öncelik para olursa çok başarılı olamayabilirsiniz, olmazsınız demiyorum çünkü yeri geliyor önceliğini para yapan kişiler de başarılı olabiliyor. Bu yazılarımda amacım, kişisel gelişim yazıları tarzında şeyler yazmaktan çok nokta atışı yapıp size nasıl kazanabileceğinizi anlatmak.

Nasıl kazanılacağının sırrını biliyorum, siz de bilin istiyorum, o kadar basit bir yol değil, basit olsa herkes yapar, herkes kazanırdı.

Google